Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

Підсумки виховної роботи школи за І семестр

Дата: 30 грудня 2021 о 08:09
Автор: Лазар В. М.

Підсумки виховної роботи школи

за І семестр 2021-2022 н.р.

Виховна робота у І семестрі 2021-2022н.р. була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі ,мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками.

  Виховна робота в школі спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», основних аспектів Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, програми «НУШ у поступі до цінностей».

 Виконувались основні засади Концепції національної системи виховання дітей та молоді у національній системі освіти, положення програми «НУШ у поступі до цінностей»,  Концепція громадянського виховання, національна  Програма патріотичного виховання та інші.

У вересні обстежено житлово-побутові умови соціально незахищених категорій сімей,  в яких проживають учні школи, оформлено соціальний паспорт школи. Було виявлено, що станом на 1 вересня 2021 року у школі налічується: 1 дитина, сім’я якої опинилася у скрутній матеріальній ситуації,  1 дитина напівсирота, 3 дітей-інвалідів, 13 дітей з багатодітних сімей, 3 дитини, які проживає в неповній сім'ї.

Проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди, інструктажі. Із метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, у вересні було проведено Всеукраїнські рейди: «Урок» та «Увага! Діти – на дорозі!», Тиждень безпеки дорожнього руху.

Аналіз стану виховної роботи показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обрана виховна проблема, над якою  працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання на навчальний рік. Складено графік проведення виховних годин, які проводилися у зручний для дітей та класних керівників час. Класні куточки оформлені відповідно до вимог.

Протягом І семестру 2021-2022н.р. класними керівниками, педагогами-організаторами проведена достатня виховна робота: виховні заходи, виставки малюнків, відзначення пам'ятних дат (відео- та фото-звіти розміщувалися на сайті школи та на шкільній сторінці у Фейсбуці). Учні школи залучались до активної участі в різноманітних шкільних заходах та заочних заходах, які організовувались у громаді, що сприяло  розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.

Із метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, поглиблення знань дітей з історії рідного краю, залучення учнівської молоді до краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи, у школі склалася і діє система національно-патріотичного виховання учнів.

До Всесвітнього дня Миру, що відзначається 21 вересня, учні школи приєдналися до Всесвітньої акції «Голуб миру».

Напередодні Дня українського козацтва та Дня Захисника України,  з метою популяризації українських традицій, любові до рідної землі   у закладі було проведено

  • спортивні змагання «Козацькі забави»;

  • тематична виставка у шкільній бібліотеці;

  • уроки мужності до Дня захисника України.

9 листопада, у День української писемності та мови, учні 9 класу залучилися до активної участі в написанні радіодиктанту національної єдності, відзначення 149-ої річниці з дня народження Богдана Лепкого.

21 листопада до Дня Гідності і Свободи в школі було проведено тематичні виховні заходи, учні переглянули документальні фільми про події на Майдані.

З метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу в роки голодомору 1932-1933 р.р. з учнями проведено виховні години уроки пам’яті, під час якої школярі дізналися про причини, початок та наслідки страшної трагедії. Також підготовлено тематичну виставку літератури та документів.

Педагогічний колектив школи проводить значну роботу по правовому та моральному вихованню учнів. Учителі на уроках і виховних годинах прищеплюють повагу до Конституції України, державних символів, прав і свобод громадян.

Адміністрацією закладу та класними керівниками проводиться робота з батьками та учнями щодо попередження правопорушень серед  неповнолітніх: профілактичні бесіди з питань навчання та виховання учнів, запобіганню проявів булінгу у дитячому колективі.

З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності,  педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. На постійному контролі перебуває шкільна документація (книги обліку відсутніх, класні журнали, медичні довідки), проводяться рейди контролю за відвідуванням, за наслідками проведеної роботи зроблено детальний аналіз стану відвідування учнями школи.

Протягом І семестру проведено три засідання методоб’єднання класних керівників, на яких обговорено проблему формування здорового способу життя, національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

Протягом І семестру 2021-2022н.р. у школі активно продовжувала роботу Рада профілактики правопорушень та бездоглядності. Відбулося 4 засідання ради, на яких розглядалися питання порушення Статуту школи, відвідування навчальних занять, робота класних керівників щодо попередження жорстокості та насильства над дітьми, розгляд конфліктних ситуацій. Батькам були надані рекомендації щодо виховання та навчання дітей, організації вільного часу.

13 листопада у  Всесвітній   день  доброти було проведено виховні заходи «Я вірю в силу доброти» та «Добро починається з тебе», а до Всесвітнього  дня дитини, який відзначається 20 листопада, - виставку малюнків.

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу з 16 по 20 листопада в нашій школі проходив Тиждень толерантності.

19 грудня, у день Святого Миколая, діти, які перебувають у складних сімейних обставинах, отримали від благодійників грошову допомогу, а також усі діти отримали солодкі подарунки від наших спонсорів.

Належним чином у школі організована краєзнавча та природоохоронна робота. У вересні відбулося Свято квітів та виробів з природнього матеріалу "Барвиста моя Україна". Діти мали можливість розкрити свою творчість, проявити фантазію, використавши природні матеріали.

З метою пропаганди серед молоді бережливого ставлення до природи учні школи взяли участь у виставці - конкурсі «Замість ялинки – зимовий букет», в якому учениць3 класу Солонинка Н.виборов гран-прі у номінації «Дідух – різдвяний дух», учень 4 класу Ригайло В. зайняв 2 місце у номінації «Новорічна композиція», учні Братак Аліна (9 клас) та Братак Олена (8кл.) – 2 місце у номінації «Різдвяні сувеніри та атрибутика».

У листопаді проходив конкурс «Літопис закладу освіти», де наша презентація про історію школи здобула гран-прі у громаді.

Велика увага в школі приділяється естетичному вихованню учнів. Протягом І семестру 2021-2022н.р. організовувалися різноманітні заходи, які формували в учнів естетичні погляди, смаки, почуття прекрасного, розкривали нові таланти:  концерт  до Дня вчителя, захід"Україна-твоя Батьківщина" (початкові класи), конкурс малюнків "Мій рідний край, моя земля", краєзнавчі читання "Поетами оспівана земля" , відеопривітання до Дня Збройних Сил України, розважальна новорічна програма для учнів старших класів.

8 ЖОВТНЯ У НАШІЙ ШКОЛІ ПРОХОДИВ ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ. УЧНІ 5-9 КЛАСІВ ПІДГОТУВАЛИ ТЕМАТИЧНІ СТІНГАЗЕТИ ПРО ВИДИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ, ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У РІЗНИХ СИТУАЦІЯХ, ДІТИ 1-4 КЛАСІВ ПЕРЕГЛЯНУЛИ ПІЗНАВАЛЬНИЙ ВІДЕОМАТЕРІАЛ ПРО ЦЗ, А ТАКОЖ БУЛО ПРОВЕДЕНО НАВЧАЛЬНУ ЕВАКУАЦІЮ З ПРИМІЩЕННЯ ШКОЛИ.

У школі створено систему виховання здорового способу життя, яка сприяє розвитку фізичних якостей учнів. Велика увага приділяється питанню організації спортивно-масової роботи.

З 13 по 17  вересня у закладі проходив Олімпійський тиждень. Усі учні школи взяли участь у проведенні змагань. План проведення передбачав різні спортивні заходи в залежності від вікових особливостей дітей.

Проте, у виховній роботі школи є і певні недоліки.

Не всі заплановані  виховні заходи були проведені або організовані на належному рівні з певних об’єктивних причин. Також слід звернути увагу на покращення діяльності учнівського самоврядування школи.

Отже, можна зазначити, що виховна діяльність у школі проводиться на належному рівні, але поряд з позитивними моментами ще має деякі недопрацювання, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.